*

Jämsän Seutu

Sportti

Päivitetty 12.8.2012 19:23, julkaistu 12.8.2012 18:59

Auliksen olympialaisten tulokset

Kuva: Päivi Ketolainen
Lähetä palautetta toimittajalle
Auliksen Olympialaiset kisattiin sunnuntaina Paunussa.

Isät 100 m: (-0,4): 1) Petri Lauronen JyväskKU 12,17, 2) Voitto Suosaari 13,85, 3) Pekka Pasanen 14,39, 4) Kimmo Tukiainen KaipVi 14,42, 5) Kosti Kotalahti KaipVi 15,22.

Isät 800 m: 1) Petri Lauronen JyväskKU 1.58,64, 2) Kimmo Tukiainen KaipVi 2.19,70, 3) Juha Hokka KuhmalK 2.31,21, 4) Aki Suutari 2.54,23.

P4 40 m: 1) Jerry Ekosaari 10,5, 2) Kalle Seppälä 11,1, 3) Veeti Hakala 11,2, 4) Mitja Peltonen 11,3, 5) Elias Hovinen KaipVi 12,2, 6) Eino-Juhani Heino 12,4, 6) Aleksi Mattila 12,4, 8) Emil Veitonmäki 12,5, 9) Rasmus Anttila 12,6, 9) Akseli Virtanen 12,6, 11) Alvar Anttila 12,7, 11) Ilmari Hakanen 12,7, 13) Kaarlo Mäkinen 12,8, 14) Roni Äikäs 13,0, 15) Ako Ilmari Itäpaasi 13,2, 16) Veeti Lahti KaipVi 13,5, 17) Teemu Järvenpää KaipVi 14,2, 18) Perttu Salminen 15,0, 19) Matias Seppänen 18,0, 20) Tatu Tabell 28,4, 21) Anton Salonen 32,9, 22) Niklas Ketonen 33,7, 23) Niilo Mäkinen 46,6, Topias Himanen DNS. Erä 1: 1) Jerry Ekosaari 10,5, 2) Veeti Hakala 11,2, 3) Kaarlo Mäkinen 12,8, 4) Perttu Salminen 15,0, 5) Matias Seppänen 18,0, Topias Himanen DNS, Erä 2: 1) Aleksi Mattila 12,4, 2) Rasmus Anttila 12,6, 3) Alvar Anttila 12,7, 4) Roni Äikäs 13,0, 5) Teemu Järvenpää KaipVi 14,2, 6) Tatu Tabell 28,4, Erä 3: 1) Kalle Seppälä 11,1, 2) Mitja Peltonen 11,3, 3) Elias Hovinen KaipVi 12,2, 4) Ilmari Hakanen 12,7, 5) Ako Ilmari Itäpaasi 13,2, 6) Veeti Lahti KaipVi 13,5, Erä 4: 1) Eino-Juhani Heino 12,4, 2) Emil Veitonmäki 12,5, 3) Akseli Virtanen 12,6, 4) Anton Salonen 32,9, 5) Niklas Ketonen 33,7, 6) Niilo Mäkinen 46,6.

P3 20 m: 1) Emil Grönmark 6,5, 2) Miro Västinen 7,0, 3) Emil Ruokostenpohja 7,2, 4) Aapo Suutari 7,4, 4) Vito Puumalainen 7,4, 6) Joel Ilmonen 7,6, 7) Veeti Tähtinen 8,1, 7) Joonas Saastamoinen 8,1, 9) Miika Talvilahti 8,2, 10) Joona Koljonen 8,3, 11) Pyry Härkönen 8,4, 12) Eemeli Ahokas 8,5, 12) Juho Vettenterä JämsI 8,5, 12) Konsta Hämelehto KaipVi 8,5, 15) Nino Kinnunen 8,7, 16) Joel Berg 8,8, 17) Leon Jermoranta 9,1, 18) Pyry Oskari Närhi 9,3, 19) Eelis Hakala 9,4, 20) Albert Suutari 9,7, 21) Otto Hänninen 10,2, 22) Santeri Virtanen 11,2, 23) Patrick Röman 11,7, 24) Eino Mäkinen 12,5, 25) Eemeli Merisalo 15,0, 26) Aleksi Hahl 20,2, 27) Aarni Ilomäki 24,2, 28) Jonne Lahti KaipVi 27,1, Roope Sneck JämsI DNS. Erä 1: 1) Miro Västinen 7,0, 2) Joel Ilmonen 7,6, 3) Joonas Saastamoinen 8,1, 4) Konsta Hämelehto KaipVi 8,5, 5) Albert Suutari 9,7, 6) Aarni Ilomäki 24,2, Erä 2: 1) Emil Grönmark 6,5, 2) Veeti Tähtinen 8,1, 3) Juho Vettenterä JämsI 8,5, 4) Joel Berg 8,8, 5) Pyry Oskari Närhi 9,3, 6) Eemeli Merisalo 15,0, Erä 3: 1) Emil Ruokostenpohja 7,2, 2) Miika Talvilahti 8,2, 3) Eemeli Ahokas 8,5, 4) Eelis Hakala 9,4, 5) Jonne Lahti KaipVi 27,1, Roope Sneck JämsI DNS, Erä 4: 1) Aapo Suutari 7,4, 2) Leon Jermoranta 9,1, 3) Otto Hänninen 10,2, 4) Santeri Virtanen 11,2, 5) Patrick Röman 11,7, 6) Aleksi Hahl 20,2, Erä 5: 1) Vito Puumalainen 7,4, 2) Joona Koljonen 8,3, 3) Pyry Härkönen 8,4, 4) Nino Kinnunen 8,7, 5) Eino Mäkinen 12,5.

P5 40 m: 1) Konsta Mäkelä 9,0, 2) Aaro Hurtta 9,1, 2) Venne Palsinajärvi KaipVi 9,1, 2) Lauri Huhtanen MuurY 9,1, 5) Valtteri Luiskala 9,4, 6) Rolle Lintunen JämsI 9,7, 6) Aleksi Vettenterä JämsI 9,7, 8) Väinö Salminen 9,8, 9) Viljami Lauronen VaajKuo 9,9, 10) Hugo Skyttä 10,0, 11) Konsta Fransas 10,1, 11) Arttu Remes 10,1, 13) Julius Järvinen 10,2, 14) Elias Ruokostenpohja 10,3, 15) Aapo Virkajärvi KaipVi 10,4, 16) Huugo Skyttä 10,6, 17) Iiro Salminen 11,0, 18) Leo Hakonen 11,1, 19) Samuel Ilmonen 11,4, 20) Julius Halme 11,6, 21) Jonne Nurminen 11,9, 22) Akseli Himanen 12,0, 23) Voitto Vallittu 12,7, 24) Jesse Sipovaara 12,8, 25) Tuomas Pasanen 13,3, 26) Aatu Valtonen KaipVi 14,0, Gabriel Sedoff DNS. Erä 1: 1) Rolle Lintunen JämsI 9,7, 2) Viljami Lauronen VaajKuo 9,9, 3) Hugo Skyttä 10,0, 4) Konsta Fransas 10,1, 5) Akseli Himanen 12,0, 6) Aatu Valtonen KaipVi 14,0, Erä 2: 1) Konsta Mäkelä 9,0, 2) Venne Palsinajärvi KaipVi 9,1, 3) Julius Järvinen 10,2, 4) Samuel Ilmonen 11,4, 5) Jonne Nurminen 11,9, Erä 3: 1) Elias Ruokostenpohja 10,3, 2) Aapo Virkajärvi KaipVi 10,4, 3) Julius Halme 11,6, 4) Tuomas Pasanen 13,3, Gabriel Sedoff DNS, Erä 4: 1) Lauri Huhtanen MuurY 9,1, 2) Aleksi Vettenterä JämsI 9,7, 3) Arttu Remes 10,1, 4) Iiro Salminen 11,0, 5) Leo Hakonen 11,1, 6) Jesse Sipovaara 12,8, Erä 5: 1) Aaro Hurtta 9,1, 2) Valtteri Luiskala 9,4, 3) Väinö Salminen 9,8, 4) Huugo Skyttä 10,6, 5) Voitto Vallittu 12,7.

P6 40 m: 1) Samuel Aho VantSa 8,3, 1) Niklas Salonen 8,3, 3) Lassi Tamminen 8,5, 3) Oskari Kyllästinen LahdA 8,5, 5) Samuel Mennala KaipVi 9,1, 5) Topias Suosaari 9,1, 7) Jimi Västinen 9,2, 7) Lasse Lindeman 9,2, 9) Otto Virkkunen 9,4, 9) Juuso Horila 9,4, 11) Ville Järvenpää KaipVi 9,5, 12) Ilmari Huusko 9,6, 13) Akseli Varjoranta 9,7, 14) Kasper Suovirta 9,8, 14) Mikko Vaheri 9,8, 16) Lassi Kirmanen 9,9, 17) Larius Rindell 10,0, 18) Miki Linqvist 10,5, 19) Topias Koikkalainen 12,0, Vihtori Pitkänen DNS. Erä 1: 1) Topias Suosaari 9,1, 2) Ville Järvenpää KaipVi 9,5, 3) Lassi Kirmanen 9,9, 4) Miki Linqvist 10,5, 5) Topias Koikkalainen 12,0, Erä 2: 1) Samuel Aho VantSa 8,3, 2) Lassi Tamminen 8,5, 3) Samuel Mennala KaipVi 9,1, 4) Jimi Västinen 9,2, 4) Lasse Lindeman 9,2, 6) Kasper Suovirta 9,8, Erä 3: 1) Otto Virkkunen 9,4, 1) Juuso Horila 9,4, 3) Ilmari Huusko 9,6, 4) Akseli Varjoranta 9,7, Vihtori Pitkänen DNS, Erä 4: 1) Niklas Salonen 8,3, 2) Oskari Kyllästinen LahdA 8,5, 3) Mikko Vaheri 9,8, 4) Larius Rindell 10,0.

P7 40 m: 1) Taavi Sinisammal 8,20, 2) Elias Ronkainen JämsI 8,25, 3) Jonne Berg 8,52, 4) Leevi Luiskala 8,60, 5) Kasper Ketonen KaipVi 8,61, 6) Matias Jormakka 8,63, 7) Miika Römän 8,64, 7) Elmeri Konstari JämsI 8,64, 9) Leevi Lindfors KaipVi 8,75, 10) Franz Jokinen KaipVi 8,77, 11) Viljami Mäkelä 8,85, 12) Niko Jermoranta 8,98, 13) Luukas Jokela KaipVi 9,02, 14) Tuukka Anttila 9,11, 15) Miska Merisalo 9,22, 16) Leevi Varjoranta 9,39, 17) Niko Elo 9,49. Erä 1 (NWND): 1) Taavi Sinisammal 8,20, 2) Jonne Berg 8,52, 3) Matias Jormakka 8,63, 4) Miika Römän 8,64, 5) Viljami Mäkelä 8,85, 6) Luukas Jokela KaipVi 9,02, 7) Tuukka Anttila 9,11, 8) Leevi Varjoranta 9,39, Erä 2 (NWND): 1) Elias Ronkainen JämsI 8,25, 2) Elmeri Konstari JämsI 8,64, 3) Leevi Lindfors KaipVi 8,75, 4) Niko Jermoranta 8,98, 5) Niko Elo 9,49, Erä 3 (NWND): 1) Leevi Luiskala 8,60, 2) Kasper Ketonen KaipVi 8,61, 3) Franz Jokinen KaipVi 8,77, 4) Miska Merisalo 9,22.

P8 40 m: 1) Elmeri Seppänen 7,17, 2) Julius Aho VantSa 7,56, 3) Viljami Kivipelto SaarijPu 7,74, 4) Tuomas Rauhala KaipVi 7,86, 5) Jarmo Eromäki 7,87, 6) Juho Virkajärvi KaipVi 8,12, 7) Mikko Ojala JämsI 8,39, 8) Paavo Pärnäjärvi 8,46, 9) Finn Jokinen KaipVi 8,62, 10) Eemeli Lauronen VaajKuo 8,64, 11) Markus Tamminen 8,83, 12) Leo Äikiä KaipVi 8,85, 13) Jarkko Valta 10,62, Okko Paasonen DNS. Erä 1 (NWND): 1) Jarmo Eromäki 7,87, 2) Juho Virkajärvi KaipVi 8,12, 3) Mikko Ojala JämsI 8,39, 4) Paavo Pärnäjärvi 8,46, 5) Markus Tamminen 8,83, 6) Leo Äikiä KaipVi 8,85, 7) Jarkko Valta 10,62, Okko Paasonen DNS, Erä 2 (NWND): 1) Elmeri Seppänen 7,17, 2) Julius Aho VantSa 7,56, 3) Viljami Kivipelto SaarijPu 7,74, 4) Tuomas Rauhala KaipVi 7,86, 5) Finn Jokinen KaipVi 8,62, 6) Eemeli Lauronen VaajKuo 8,64.

P8 800 m: 1) Julius Aho VantSa 3.01,32, 2) Viljami Kivipelto SaarijPu 3.18,61, 3) Juho Virkajärvi KaipVi 3.20,43, 4) Markus Tamminen 3.23,20, 5) Jarmo Eromäki 3.24,57, 6) Samuel Aho VantSa 3.44,19.

P9 40 m: 1) Oskari Peura JämsI 7,25, 2) Aarni Ronkainen JämsI 7,45, 3) Eemeli Peura JämsI 7,57, 4) Juuso Temisevä 7,63, 5) Aapo Rekola KaipVi 7,83, 6) Tuukka Ahokas KaipVi 7,96, 7) Vertti Kallioniemi KaipVi 8,02, 8) Leevi Jermoranta 8,08, 9) Jesse Kouhia 8,23, Nestori Pitkänen DNS. Erä 1 (NWND): 1) Aarni Ronkainen JämsI 7,45, 2) Juuso Temisevä 7,63, 3) Leevi Jermoranta 8,08, 4) Jesse Kouhia 8,23, Nestori Pitkänen DNS, Erä 2 (NWND): 1) Oskari Peura JämsI 7,25, 2) Eemeli Peura JämsI 7,57, 3) Aapo Rekola KaipVi 7,83, 4) Tuukka Ahokas KaipVi 7,96, 5) Vertti Kallioniemi KaipVi 8,02.

P9 800 m: 1) Oskari Peura JämsI 3.01,12, 2) Eemeli Peura JämsI 3.05,30, 3) Mikko Peltola LängelmU 3.08,83, 4) Leevi Jermoranta 3.12,14, 5) Aarni Ronkainen JämsI 3.12,93, 6) Aapo Rekola KaipVi 3.14,53, 7) Vertti Kallioniemi KaipVi 3.26,09.

P10 60 m: (NWND): 1) Tuomas Kotalahti KaipVi 10,27, 2) Tommi Haikonen JämsI 11,05, 3) Tuomas Toivonen SysmSi 11,63, 4) Lassi Äikiä KaipVi 13,00, Ville Mäenpää VilppVei DNS, Timo Marjala DNS.

P10 800 m: 1) Tuomas Kotalahti KaipVi 3.13,42, 2) Tommi Haikonen JämsI 3.40,93.

P11 60 m: (0,0): 1) Juuso Seuri JyväskKU 9,60.

P11 800 m: 1) Voitto-Pekka Peltola JämsI 2.48,92, 2) Ilmari Kivipelto SaarijPu 3.34,61, Matias Jaakkola LahdA DNS.

P12 60 m: (0,0): 1) Miska Heino JämsI 9,08, 2) Lauri Koivisto KaipVi 9,49, 3) Eero Kainulainen KaipVi 9,54, 4) Aleksi Kotalahti KaipVi 9,65, 5) Niko Ronkainen 9,83, 6) Valtteri Mäkinen KaipVi 9,84, 7) Juuso Rekola KaipVi 10,91.

P12 800 m: 1) Eero Kainulainen KaipVi 2.50,26, 2) Lauri Koivisto KaipVi 2.55,13, 3) Oskari Marjakoski KuorevKä 2.57,37, 4) Aleksi Kotalahti KaipVi 3.08,75.

P13 60 m: (0,0): 1) Miika Lehtinen JämsI 9,03, 2) Tuomas Kallio KaipVi 10,13, 3) Atte Lahtela KaipVi 11,47.

P13 800 m: 1) Miika Lehtinen JämsI 2.26,76, 2) Teemu Peltola LängelmU 2.27,25.

P15 100 m: (NWND): Mikko Hulkko JämsI DNS.

Äidit 60 m: (-1,2): 1) Tiina Virkajärvi KaipVi 10,11, 2) Sirkku Mennala KaipVi 10,21, 3) Kirsi Yijälä KaipVi 10,24, 4) Noora Konstari JämsI 12,70.

Äidit 800 m: 1) Kirsi Yijälä KaipVi 3.06,33, 2) Tiina Virkajärvi KaipVi 3.13,17.

T4 40 m: 1) Eleonora Levaniemi 10,8, 1) Nelli Flyktman KaipVi 10,8, 3) Lotta Lindeman 10,9, 3) Sara Hokka KuhmalK 10,9, 5) Emma Rautiainen KaipVi 11,1, 6) Aada Suutari 11,2, 7) Veera Hurtta 11,3, 8) Tiia Martinmäki 11,7, 9) Viivi Jermoranta 11,9, 10) Anni Talikainen 12,0, 10) Milla Jermoranta 12,0, 12) Sanni Virtanen 12,1, 12) Eveliina Lindroos 12,1, 14) Jenna Siljander 12,3, 15) Viivi Suovirta 12,5, 16) Eerika Leppänen 13,1, 16) Viola Marjanen KaipVi 13,1, 18) Inka Röman 13,4, 19) Fanni Helsingius 13,6, 20) Katriina Valta 13,8, 20) Emilia Lindroos 13,8, 22) Anna Harju 14,0, 23) Edith Reitmaa 14,3, 24) Ella Nyholm JämsI 15,9, 25) Mona Linqvist 18,7, 26) Hilda Jokinen 20,5, Peppi Kanerva DNS. Erä 1: 1) Eleonora Levaniemi 10,8, 2) Aada Suutari 11,2, 3) Viivi Suovirta 12,5, 4) Anna Harju 14,0, Erä 2: 1) Tiia Martinmäki 11,7, 2) Viivi Jermoranta 11,9, 3) Inka Röman 13,4, 4) Mona Linqvist 18,7, Erä 3: 1) Nelli Flyktman KaipVi 10,8, 2) Sara Hokka KuhmalK 10,9, 3) Eerika Leppänen 13,1, Peppi Kanerva DNS, Erä 4: 1) Lotta Lindeman 10,9, 2) Emma Rautiainen KaipVi 11,1, 3) Milla Jermoranta 12,0, 4) Sanni Virtanen 12,1, 5) Fanni Helsingius 13,6, 6) Katriina Valta 13,8, Erä 5: 1) Veera Hurtta 11,3, 2) Eveliina Lindroos 12,1, 3) Jenna Siljander 12,3, 4) Viola Marjanen KaipVi 13,1, 5) Emilia Lindroos 13,8, Erä 6: 1) Anni Talikainen 12,0, 2) Edith Reitmaa 14,3, 3) Ella Nyholm JämsI 15,9, 4) Hilda Jokinen 20,5.

T3 20 m: 1) Pihla Kukkonen 7,0, 1) Katri Yijälä KaipVi 7,0, 3) Neea Pahula 7,4, 4) Sofia Brigo 7,5, 5) Nea Paasonen 7,6, 5) Iida Tamminen 7,6, 7) Veera Sinisalo 7,7, 8) Neea Joensuu 7,8, 9) Vieno Vastamäki 7,9, 10) Lumi Nieminen 8,2, 11) Siiri Toimela 8,5, 11) Sofia Peltonen 8,5, 11) Moona Lahtinen KaipVi 8,5, 14) Fanni Jokela KaipVi 8,6, 15) Ella Leander 8,7, 15) Sella Peltonen 8,7, 17) Heidi Hakola 9,1, 18) Stella Hakonen 9,3, 18) Vilma Järvinen 9,3, 20) Kaisa Seppälä 10,6, 21) Alma Talikainen 11,9, 22) Vilma Järvinen Halli 12,7, 23) Elsa Nurminen 12,8, 24) Lumi Ylihaveri 13,2, 25) Siiri Koikkalainen 14,9, 26) Sini Järvinen 16,0, 27) Ella Lehtonen 17,5, 28) Iida Nyholm 19,0, 29) Aada-Lumia Jermoranta 19,1, 30) Lydia Aho 20,6, 31) Iida Muuriaisniemi 21,2, 32) Jemiina Kähkönen 24,5. Erä 1: 1) Veera Sinisalo 7,7, 2) Stella Hakonen 9,3, 3) Kaisa Seppälä 10,6, 4) Elsa Nurminen 12,8, 5) Ella Lehtonen 17,5, Erä 2: 1) Pihla Kukkonen 7,0, 2) Nea Paasonen 7,6, 3) Moona Lahtinen KaipVi 8,5, 4) Siiri Koikkalainen 14,9, 5) Sini Järvinen 16,0, Erä 3: 1) Katri Yijälä KaipVi 7,0, 2) Sofia Brigo 7,5, 3) Iida Tamminen 7,6, 4) Ella Leander 8,7, 5) Vilma Järvinen 9,3, 6) Vilma Järvinen Halli 12,7, Erä 4: 1) Neea Pahula 7,4, 2) Siiri Toimela 8,5, 3) Sella Peltonen 8,7, 4) Iida Nyholm 19,0, 5) Lydia Aho 20,6, 6) Jemiina Kähkönen 24,5, Erä 5: 1) Lumi Nieminen 8,2, 2) Sofia Peltonen 8,5, 3) Fanni Jokela KaipVi 8,6, 4) Lumi Ylihaveri 13,2, 5) Aada-Lumia Jermoranta 19,1, Erä 6: 1) Neea Joensuu 7,8, 2) Vieno Vastamäki 7,9, 3) Heidi Hakola 9,1, 4) Alma Talikainen 11,9, 5) Iida Muuriaisniemi 21,2.

T5 40 m: 1) Aino Varjoranta 9,1, 2) Jenna Muuriaisniemi 9,3, 3) Iida Koljonen 9,4, 4) Teea Rasi 9,7, 5) Ella Rekola KaipVi 9,9, 6) Annika Hahl 10,2, 6) Minttu Salonen KaipVi 10,2, 8) Eerika Peltonen JämsJy 10,3, 9) Lotta Lehtinen 10,4, 9) Ida Salminen 10,4, 11) Sari Laitinen KaipVi 10,5, 12) Tyyne Huuska 10,7, 12) Jenni Sarajärvi 10,7, 14) Ronja Martikainen 10,8, 15) Tuuli Vallittu 10,9, 15) Eeva Karisalmi KaipVi 10,9, 17) Ella Paasonen 11,0, 18) Minea Reitmaa 11,2, 19) Alisa Hänninen 11,3, 20) Emma Ratia 11,4, 20) Hertta Aho 11,4, 20) Matleena Puumalainen 11,4, 20) Maisa Lahtinen KaipVi 11,4, 24) Milja Suominen 11,5, 25) Ellen Aho 11,9, 26) Sonja Nummelin 12,0, 27) Riikka Peltonen 12,2, 28) Fanni Peura 12,4, 29) Jemina Siljander 12,9. Erä 1: 1) Teea Rasi 9,7, 2) Minttu Salonen KaipVi 10,2, 3) Ronja Martikainen 10,8, 4) Tuuli Vallittu 10,9, 5) Minea Reitmaa 11,2, 6) Alisa Hänninen 11,3, Erä 2: 1) Annika Hahl 10,2, 2) Emma Ratia 11,4, 3) Milja Suominen 11,5, 4) Sonja Nummelin 12,0, 5) Jemina Siljander 12,9, Erä 3: 1) Eerika Peltonen JämsJy 10,3, 2) Lotta Lehtinen 10,4, 2) Ida Salminen 10,4, 4) Jenni Sarajärvi 10,7, 5) Ella Paasonen 11,0, 6) Hertta Aho 11,4, Erä 4: 1) Aino Varjoranta 9,1, 2) Ella Rekola KaipVi 9,9, 3) Tyyne Huuska 10,7, 4) Maisa Lahtinen KaipVi 11,4, 5) Riikka Peltonen 12,2, 6) Fanni Peura 12,4, Erä 5: 1) Jenna Muuriaisniemi 9,3, 2) Iida Koljonen 9,4, 3) Sari Laitinen KaipVi 10,5, 4) Eeva Karisalmi KaipVi 10,9, 5) Matleena Puumalainen 11,4, 6) Ellen Aho 11,9.

T6 40 m: 1) Elsi Konstari JämsI 8,7, 2) Inka Lahti KaipVi 8,9, 2) Suvi Karisalmi KaipVi 8,9, 4) Elsa Lahtinen KaipVi 9,2, 4) Kaisa Kallio KaipVi 9,2, 6) Sade Lahtomäki KaipVi 9,6, 6) Roosa Inkiläinen KaipVi 9,6, 8) Iida Hovinen KaipVi 9,7, 9) Sofia Mattila 9,8, 9) Aurora Levaniemi 9,8, 11) Linda Lampinen 9,9, 11) Sinja Nojonen JRV 9,9, 11) Julia Äikiä KaipVi 9,9, 14) Hilda Harju 10,1, 15) Kiia Virtanen 10,3, 16) Emilia Mattila 10,5, Venla Äikäs KaipVi DNS. Erä 1: 1) Elsi Konstari JämsI 8,7, 2) Inka Lahti KaipVi 8,9, 3) Kaisa Kallio KaipVi 9,2, 4) Sofia Mattila 9,8, 5) Julia Äikiä KaipVi 9,9, Erä 2: 1) Suvi Karisalmi KaipVi 8,9, 2) Elsa Lahtinen KaipVi 9,2, 3) Roosa Inkiläinen KaipVi 9,6, 4) Sinja Nojonen JRV 9,9, 5) Hilda Harju 10,1, Venla Äikäs KaipVi DNS, Erä 3: 1) Sade Lahtomäki KaipVi 9,6, 2) Iida Hovinen KaipVi 9,7, 3) Aurora Levaniemi 9,8, 4) Linda Lampinen 9,9, 5) Kiia Virtanen 10,3, 6) Emilia Mattila 10,5.

T7 40 m: 1) Melia Palsinajärvi KaipVi 8,04, 2) Maisa Moisio KaipVi 8,06, 3) Elli Isoluoma JyväskKU 8,08, 4) Mette Jermoranta 8,35, 5) Heta Virkajärvi KaipVi 8,47, 6) Tuuli Ahokas 8,57, 7) Senni Peura 8,62, 8) Iida Vettenterä 8,66, 9) Tiia Ahonen 8,83, 10) Noora Järvinen KaipVi 8,91, 11) Lotta Salonen KaipVi 8,94, 12) Sara Järvilehto 8,95, 13) Elli-Saara Etelä JämsI 9,04, 14) Elina Merisalo 9,16, 15) Iida Temisevä 9,19, 16) Iina Kivistö 9,30, 17) Susanna Juusela 9,45, 18) Jade Lahtomäki KaipVi 9,71, 19) Eevi Mäkinen 10,01, 20) Veera Nyholm JämsI 11,54, Teea Rasi DNS, Saana Hulkko JämsI DNS. Erä 1 (NWND): 1) Elli Isoluoma JyväskKU 8,08, 2) Tuuli Ahokas 8,57, 3) Senni Peura 8,62, 4) Iida Vettenterä 8,66, 5) Tiia Ahonen 8,83, 6) Iina Kivistö 9,30, 7) Eevi Mäkinen 10,01, Teea Rasi DNS, Erä 2 (NWND): 1) Melia Palsinajärvi KaipVi 8,04, 2) Heta Virkajärvi KaipVi 8,47, 3) Lotta Salonen KaipVi 8,94, 4) Elli-Saara Etelä JämsI 9,04, 5) Elina Merisalo 9,16, 6) Iida Temisevä 9,19, 7) Jade Lahtomäki KaipVi 9,71, Saana Hulkko JämsI DNS, Erä 3 (NWND): 1) Maisa Moisio KaipVi 8,06, 2) Mette Jermoranta 8,35, 3) Noora Järvinen KaipVi 8,91, 4) Sara Järvilehto 8,95, 5) Susanna Juusela 9,45, 6) Veera Nyholm JämsI 11,54.

T8 40 m: 1) Olivia Asikainen KaipVi 7,59, 2) Anna Inkiläinen KaipVi 7,77, 3) Jonna Ahola 7,90, 4) Emma Hakala 7,95, 5) Siiri Yijälä KaipVi 8,11, 6) Milla Helminen 8,21, 7) Miisa Manninen KaipVi 8,33, 8) Tiia Marjala 8,67, 9) Selma Hakanen 9,13, 10) Walma Lustig 9,18. Erä 1 (NWND): 1) Anna Inkiläinen KaipVi 7,77, 2) Jonna Ahola 7,90, 3) Siiri Yijälä KaipVi 8,11, 4) Milla Helminen 8,21, 5) Miisa Manninen KaipVi 8,33, 6) Tiia Marjala 8,67, 7) Selma Hakanen 9,13, 8) Walma Lustig 9,18, Erä 2 (NWND): 1) Olivia Asikainen KaipVi 7,59, 2) Emma Hakala 7,95.

T8 800 m: 1) Olivia Asikainen KaipVi 3.21,31, 2) Melia Palsinajärvi KaipVi 3.27,79, 3) Siiri Yijälä KaipVi 3.27,95, 4) Heta Virkajärvi KaipVi 3.29,15, 5) Silja Peltola JämsI 4.12,89, Laura Leppä KeurKi DNS.

T9 40 m: 1) Tessa Moisio KaipVi 7,02, 2) Ida Kolehmainen JyväskKU 7,16, 3) Rosaliina Lintunen JämsI 7,53, 4) Aada Kerkkonen KaipVi 7,75, 5) Elvi Warwick KaipVi 7,77, 6) Maria Yijälä KaipVi 7,86, 7) Elviira Peltonen JämsJy 7,97, 8) Elina Huhtanen MuurY 8,01, 9) Heta Helsingius 8,06, 10) Amelie Männel 8,07, 11) Sonja Elo 8,18, 12) Sara Mäkinen KaipVi 8,20, 13) Ronja Suominen 8,21, 14) Helmi Pitkänen KaipVi 8,23, 15) Inka Remes 8,25. Erä 1 (NWND): 1) Tessa Moisio KaipVi 7,02, 2) Ida Kolehmainen JyväskKU 7,16, 3) Rosaliina Lintunen JämsI 7,53, 4) Maria Yijälä KaipVi 7,86, 5) Elviira Peltonen JämsJy 7,97, 6) Sonja Elo 8,18, 7) Ronja Suominen 8,21, Erä 2 (NWND): 1) Aada Kerkkonen KaipVi 7,75, 2) Elvi Warwick KaipVi 7,77, 3) Elina Huhtanen MuurY 8,01, 4) Heta Helsingius 8,06, 5) Amelie Männel 8,07, 6) Sara Mäkinen KaipVi 8,20, 7) Helmi Pitkänen KaipVi 8,23, 8) Inka Remes 8,25.

T9 800 m: 1) Tessa Moisio KaipVi 3.01,99, 2) Ida Kolehmainen JyväskKU 3.06,07, 3) Aada Kerkkonen KaipVi 3.08,19, 4) Tuulia Karisalmi KaipVi 3.23,01, 5) Elvi Warwick KaipVi 3.25,92, 6) Heta Helsingius 3.29,81, 7) Helmi Pitkänen KaipVi 3.33,67, 8) Maria Yijälä KaipVi 3.35,65, Elina Huhtanen MuurY DNS.

T10 60 m: 1) Sinitta Mennala KaipVi 9,79, 2) Maiju Kallio KaipVi 10,11, 3) Venla Marjanen KaipVi 10,42, 4) Elena Konstari JämsI 10,99, 5) Iiris Vastamäki KU-58 11,44, 6) Sini Ojala JämsI 11,63, 7) Julia Pasanen 11,91, 8) Peppi Salonen KaipVi 11,97, 9) Tiia Juusela 12,24, Emma Lahtinen KaipVi DNS. Erä 1 (+0,8): 1) Sinitta Mennala KaipVi 9,79, 2) Maiju Kallio KaipVi 10,11, 3) Venla Marjanen KaipVi 10,42, 4) Iiris Vastamäki KU-58 11,44, 5) Julia Pasanen 11,91, Erä 2 (+0,4): 1) Elena Konstari JämsI 10,99, 2) Sini Ojala JämsI 11,63, 3) Peppi Salonen KaipVi 11,97, 4) Tiia Juusela 12,24, Emma Lahtinen KaipVi DNS.

T10 800 m: 1) Venla Marjanen KaipVi 3.07,34, 2) Maiju Kallio KaipVi 3.17,86, 3) Elena Konstari JämsI 3.32,42, 4) Iiris Vastamäki KU-58 3.34,10, 5) Sinitta Mennala KaipVi 3.39,79.

T11 60 m: 1) Veera Vastamäki KU-58 9,43, 2) Lotta Mäkinen JyväskKU 9,72, 3) Ella Kokkinen KaipVi 9,87, 4) Jessica Ekstam JyväskKU 9,93, 5) Olivia Vesterinen 10,12, 6) Elisa Asikainen KaipVi 10,27, 7) Rosanna Ahola KaipVi 10,38, 8) Suvi Haapala 10,42, 9) Aino-Kaisa Etelä JämsI 10,69, 10) Aino Huhtanen MuurY 10,73, 11) Hilla Pitkänen KaipVi 10,94, 12) Iina Remes 11,23, 13) Venla Peura 11,55, 14) Alva Marjanen KaipVi 11,99, 15) Laura Äikiä KaipVi 12,39, 16) Saana Pärnäjärvi 13,31. Erä 1 (-0,8): 1) Ella Kokkinen KaipVi 9,87, 2) Olivia Vesterinen 10,12, 3) Rosanna Ahola KaipVi 10,38, 4) Aino-Kaisa Etelä JämsI 10,69, 5) Aino Huhtanen MuurY 10,73, 6) Iina Remes 11,23, 7) Venla Peura 11,55, 8) Laura Äikiä KaipVi 12,39, Erä 2 (+0,3): 1) Veera Vastamäki KU-58 9,43, 2) Lotta Mäkinen JyväskKU 9,72, 3) Jessica Ekstam JyväskKU 9,93, 4) Elisa Asikainen KaipVi 10,27, 5) Suvi Haapala 10,42, 6) Hilla Pitkänen KaipVi 10,94, 7) Alva Marjanen KaipVi 11,99, 8) Saana Pärnäjärvi 13,31.

T11 800 m: 1) Lotta Mäkinen JyväskKU 2.38,57, 2) Jessica Ekstam JyväskKU 2.55,98, 3) Ella Kokkinen KaipVi 2.57,72, 4) Veera Vastamäki KU-58 3.04,48, 5) Hilla Pitkänen KaipVi 3.06,75, 6) Aino Huhtanen MuurY 3.20,02.

T12 60 m: (-0,1): 1) Pinja Hirvilahti KaipVi 9,13, 2) Neea Flyktman KaipVi 9,27, 3) Anna Koivisto KaipVi 9,57, 4) Aino Hovinen KaipVi 9,62, 4) Nea Hulkko JämsI 9,62.

T12 800 m: 1) Nea Hulkko JämsI 2.59,77, 2) Aino Hovinen KaipVi 3.00,05, 3) Anna Koivisto KaipVi 3.37,72, Pinja Hirvilahti KaipVi DNS.

T13 60 m: (-0,7): 1) Nora-Julia Isoluoma JyväskKU 9,80, 2) Linda Kouhia 10,30, Maisa Vesterinen DNS.

T13 800 m: 1) Maisa Vesterinen 3.02,85, 2) Linda Kouhia 3.49,91.

T15 100 m: (-0,7): 1) Saara Äikäs KaipVi 13,83, 2) Niina Hirvilahti KaipVi 13,86, 3) Milla Tukiainen KaipVi 14,25, 4) Vilma Moisio KaipVi 19,21.

T15 800 m: 1) Milla Tukiainen KaipVi 2.51,32, 2) Saara Äikäs KaipVi 3.09,71, Vilma Moisio KaipVi DNS.

Mummot 40 m: (NWND): 1) Marjut Suutari 8,85, 2) Mirja Salin 9,06.


AVAINSANAT:

Kommentit (4)

Näytä: 10 20 30 40 50 kommenttia yhdellä sivulla, vanhimmat uusimmat ensin
(Vieras)16.10.2012 12:21

Buu!!! Jos pystyis ilmiantamaan ilmiantaisin tän kuvan!!

Ilmoita asiaton kommentti

(Vieras)17.8.2012 15:14

Jämsä-mitali Aulikselle annettiin. Kuuluttaja hehkutti ainakin Auliksen ansioita ja välitti Vireen onnittelut. Näin kuulin selvästi läsnäolleena. Kisoja ei olisi varmasti ollut vuosikausiin ilman Vireen toimitsijoita. Mutta olympialaiset on hieno jämsäläinen perinne jota pitää jatkaa.

Ilmoita asiaton kommentti

(Vieras)16.8.2012 10:36

Aulikselle vire-mitalli....kateus pois vireläiset

Ilmoita asiaton kommentti

(Vieras)14.8.2012 00:35

Ompa mukavaa luettavaa tulosluettelo, paljon lapsia mukana tuloksissa. Onnea kaikille ja Aulikselle myös.

Ilmoita asiaton kommentti

Kirjoita kommentti

Ohjeet: Voit kommentoida juttua kirjautumatta palveluun ja ottaa kantaa, mutta muista hyvät tavat. Kirjoittajat vastaavat itse kommenteistaan.

Kommentti

LISÄÄ UUTISIA

  1. Jämsän työttömyysaste pysyi liki ennallaan

    UUTISET 21.10. 11:38 43

  2. Jämsänkosken Ilvekselle sakkoja junnupelin tapahtumista

    SPORTTI 21.10. 13:44 512

  3. Lautakunta: Sote-palvelut kilpailutettava

    UUTISET 21.10. 17:58 21

  4. Smoke on the Waterin tyylitelty loppuhuipennus soi näin haitarilla – katso video

    ELÄMÄNMENOA 20.10. 12:13 193

  5. Pihlajalinnan Wirén palkittiin kasvuyrittäjäkilpailussa

    UUTISET 21.10. 15:19 40

  6. Viikonloppuna bongataan joutsenia

    LUONTO 21.10. 13:01 31

  7. Maisa läpäisi koelähdön Killerillä

    SPORTTI 21.10. 10:22 40

  8. Pirkanmaan sairaanhoitopiiri: Erikoissairaanhoidon kysyntä ollut ennakoitua suurempaa

    UUTISET 20.10. 14:10 111

  9. Ilmaiskyydillä kirkkoon

    ELÄMÄNMENOA 20.10. 14:52 158

  10. Cross Countryn SM-sarja päätökseen Säkylässä

    SPORTTI 20.10. 11:41 110

  1. OnniDog toi Himokselle koiramaista menoa

    7.9. 19:19 7187

  2. Kuka teki ilkivaltaa liikennepuistossa?

    UUTISET 1.10. 10:58 20348

  3. Kuhmoisten tekninen johtaja ja rakennusmestari irtisanoutuivat

    UUTISET 25.9. 12:39 28354

  4. Telakka-alueella tapahtumassa vihdoin

    UUTISET 30.9. 15:39 20313

  5. Miten käy Jämsän sairaalan?

    UUTISET 15.9. 11:19 35847

  6. Vapaaehtoispankista voi nostaa talletuksia

    UUTISET 9.9. 12:16 41233

  7. Missä ovat kaupungin uimarit?

    UUTISET 8.10. 10:16 13528

  8. Kuhmoinen ei lämpene sote-palvelutuotannon kokonaisulkoistukselle

    UUTISET 16.9. 09:24 34616

  9. Syyslomaviikko on täällä – kaupungin tapahtumatarjonta yllättävän vähäistä

    UUTISET 13.10. 16:04 7814

  10. Aloitteet: Särkijärven kuntotalo peruskorjattava, uimahalli entistä ehommaksi

    UUTISET 7.10. 09:57 15012

  1. OnniDog toi Himokselle koiramaista menoa

    7.9. 19:19 7187

  2. 1,5 tunnin keskustelu päättyi kaupunginjohtajan ja valtuuston puheenjohtajan väittelyyn

    UUTISET 6.10. 19:57 172165

  3. Tänä iltana: Seuraa Jämsän Seudun verkkopalvelusta, miten sote-päätöksen käy

    UUTISET 6.10. 16:51 15912

  4. Aloitteet: Särkijärven kuntotalo peruskorjattava, uimahalli entistä ehommaksi

    UUTISET 7.10. 09:57 15012

  5. Kuhmoisten tekninen johtaja ja rakennusmestari irtisanoutuivat

    UUTISET 25.9. 12:39 28354

  6. Toimitusjohtaja vahvisti: Tokmanni Jämsään

    UUTISET 1.10. 13:15 24579

  7. Kuhmoisten ambulanssi säästyi

    UUTISET 29.9. 15:23 22513

  8. Käräjät: Kari Keskistä epäillään kunnianloukkauksesta

    UUTISET 2.9. 10:43 45827

  9. Valtuustolle sittenkin esitys sosiaali- ja terveyspalveluiden kokonaisulkoistuksesta

    UUTISET 6.10. 13:04 16753

  10. Missä ovat kaupungin uimarit?

    UUTISET 8.10. 10:16 13528

  1. OnniDog toi Himokselle koiramaista menoa

    7.9. 19:19 7187

  2. Voisiko huopatehtaasta tulla kauppapaikka?

    UUTISET 12.9. 10:13 38330

  3. Wirén ampuu kovilla Talouselämä-lehdessä: Puolet Suomen terveyskeskuksista menee kiinni!

    UUTISET 10.9. 10:18 39580

  4. Lautakunta varovainen sote-ulkoistuksen suhteen

    UUTISET 19.9. 10:18 32158

  5. Kari Keskiselle tuomio kunnianloukkauksesta – Korvaussumma pieneni huomattavasti

    UUTISET 17.9. 15:33 33630

  6. Tuulivoimalle kapuloita siipien alle – Ympäristölautakunta ehdottaa osayleiskaavaa

    UUTISET 15.8. 16:08 645193

  7. Vekkulan tuulivoimapuisto: Myös ely-keskus kaipaa kaavaa

    UUTISET 14.9. 12:35 34947

  8. Käräjät: Kari Keskistä epäillään kunnianloukkauksesta

    UUTISET 2.9. 10:43 45827

  9. Miten käy Jämsän sairaalan?

    UUTISET 15.9. 11:19 35847

  10. Kuhmoinen ei lämpene sote-palvelutuotannon kokonaisulkoistukselle

    UUTISET 16.9. 09:24 34616

  1. Jämsänkosken Ilvekselle sakkoja junnupelin tapahtumista

    SPORTTI 21.10. 13:44 5 12 1000

  2. Smoke on the Waterin tyylitelty loppuhuipennus soi näin haitarilla – katso video

    ELÄMÄNMENOA 20.10. 12:13 19 3 237

  3. Ilmaiskyydillä kirkkoon

    ELÄMÄNMENOA 20.10. 14:52 15 8 207

  4. Esitys: Ei laajaa sote-palveluiden ulkoistusta

    UUTISET 16.10. 09:36 65 106 205

  5. Maisa läpäisi koelähdön Killerillä

    SPORTTI 21.10. 10:22 4 106 205

  6. Jämsän työttömyysaste pysyi liki ennallaan

    UUTISET 21.10. 11:38 4 3 205

  7. Pirkanmaan sairaanhoitopiiri: Erikoissairaanhoidon kysyntä ollut ennakoitua suurempaa

    UUTISET 20.10. 14:10 11 1 192

  8. Kuhmoisten kuntosali maksulliseksi?

    ELÄMÄNMENOA 20.10. 13:30 17 5 164

  9. Viikonloppuna bongataan joutsenia

    LUONTO 21.10. 13:01 3 1 155

  10. Pihlajalinnan Wirén palkittiin kasvuyrittäjäkilpailussa

    UUTISET 21.10. 15:19 4 1 154

www.autotalli.com www.etuovi.com www.mikko.fi www.vuokraovi.com www.monster.fi
Tämän alueen uusin tarjonta:
Jämsän Seutu, Lindemaninkatu 3, 42100 JÄMSÄ    avoinna ma - pe 8.30 - 16.00   Fax: 010 665 5152  |  Palaute  |  Mediakortti  |  Käyttöehdot