Kun Minna suostui puolisonsa ralliautohankintaan, hän ei vielä osannut aavistaa, mistä itsensä pian löytäisi – Historic-rallista yhteisen harrastuksen löytäneen pariskunnan seuraava koitos on edessä lauantaina Kuhmoisissa

Tammikuussa ensimmäisen Historic-sarjan kisansa ajaneille Minna ja Sami Leinolle olisi riittänyt pääsy ehjänä maaliin, mutta tulos yllätti lopulta molemmat.

Ralli on viimeisen päälle yhteispeliä, ovat tammikuussa ensimmäiset kisansa ajaneet Minna ja Sami Leino huomanneet.

23.2. 19:00

Lauantaina 25. helmikuuta ajettavaan Kuhmoisten Sora -ralliin on ilmoittautunut ennätykselliset 167 autokuntaa.

Historic Rally Trophy -sarjan kolmannessa osakilpailussa lähtöviivalle asettuu myös Sami Leino, kartturinaan puoliso Minna Leino. Yhteinen rallitaival alkoi tammikuussa.

Seuraa ja lue artikkeliin liittyviä aiheita

Osion tuoreimmat

Luitko jo nämä?

Mainos