JRV:n naiset sivakoineet mitaleille hiihtosuunnistuksen SM-viesteissä

Jämsän Retki-Veikkojen joukkueet voittivat hopeaa Evolla järjestetyissä hiihtosuunnistuksen SM-viesteistä. Kuvassa ylhäältä vasemmalta Maaret Rantanen, Mia Taini, Merja Rantanen, Annika Hahl, Riikka Peltonen ja Elli Taini.

27.2. 9:40

Jämsän Retki-Veikkojen naiset ovat kahmineet SM-mitaleita hiihtosuunnistuksessa. Sunnuntaina Joutsassa hiihdettiin hiihtosuunnistuksen SM-sprinttiviestit. JRV:n Maaret Rantanen ja Merja Rantanen sivakoivat D80-sarjassa hopealle.

Viikko sitten sunnuntaina 19. helmikuuta Evolla sivakoitiin hiihtosuunnistuksen SM-viestit Hauhon Sisun isännöiminä.

Jämsän Retki-Veikot saavuttivat hisu-urilta kaksi hopeaa. 17-vuotiaiden tyttöjen sarjassa mitalille hiihtivät Annika Hahl, Riikka Peltonen ja Elli Taini. Veteraanipuolella sarjassa D130 hopeaa sivakoivat Maaret Rantanen, Mia Taini ja Merja Rantanen.

Hiihtosuunnistuksessa maastoon on ajettu moottorikelkoilla erilevyisiä hiihtouria, mutta myös oikominen on sallittua. Evolla uria oli tehty 50 kilometrin matkalle.

Tulokset näet täältä.

Osion tuoreimmat

Luitko jo nämä?

Mainos