Kuorevesi-seuran perinteinen ja kaikille avoin Tammikuun tapaaminen on järjestetty jo 14 kertaa. 29. tammikuuta Kuoreveden koulun Kuorevesi-salissa järjestettävän tapaamisen puhuja oli Patrian hankejohtaja Petri Hepola. Hän kertoi uuden F-35 hävittäjän valintaan johtaneista vaiheista ja valinnan merkityksestä myös Hallissa otsikolla Patrian teollinen rooli: Hornetista F-35:een.
Patrian hankejohtaja Petri Hepola kertoi uuden F-35 hävittäjän valintaan johtaneista vaiheista
Kuorevesi-seuran Tammikuun tapaamisessa oli aiheena uuden hävittäjän valinta, sen vaiheet ja merkitys Hallissa. Puhujana oli Patrian hankejohtaja Petri Lepola. Myös yleisö sai tilaisuuden aikana kysyä hävittäjähankkeesta.
Kuorevesi-seuran perinteinen ja kaikille avoin Tammikuun tapaaminen on järjestetty jo 14 kertaa. 29. tammikuuta Kuorevesi-salissa järjestettävän tapaamisen puhuja on Patrian hankejohtaja Petri Hepola. Hän kertoo uuden F-35 hävittäjän valintaan johtaneista vaiheista ja valinnan merkityksestä myös Hallissa otsikolla Patrian teollinen rooli: Hornetista F-35:een.